Обшук та повернення майна (зняття арешту)

Особливо високі вимоги до гарантій прав людини, її честі і гідності висуваються українським законодавством до провадження такої слідчої дії, як обшук та виїмка. Але головне при обшуку не лише провести необхідні слідчі дії, а не порушити права того, відносно кого вони проводяться. Принцип забезпечення підозрюваному права на особистий захист – це сакральне право гарантоване головним Законом України - Конституцією. Відповідно цього права, посадові особи, що ведуть процес дізнання, зобов'язані забезпечити людини, стосовно якої ведеться слідство, максимальний захист її прав та свобод – про це зазначено в ч. 1, 2 ст. 59, ч. 2 ст. 63, п. 6 ч. 3 ст. 129 Конституції України.

Читать дальше
Виграли суд та стягнули 6 млн з боржника за договір позики

До нас звернувся кредитор із питанням як повернути борг за розпискою або за договором позики з боржника, який взяв у борг та не повертає кошти. На руках у клієнта був договір позики та розписка. Позовна давність за боргом не пройшла, договір і розписка було укладено юридично грамотно. Надалі клієнт замовив послугу реального юридичного повернення боргу, тому що повертати борг через бандитів він не хотів.

Читать дальше
Виграли справу та визнали юридичний факт (для спадщини): Сімейний адвокат

Чинним законодавством передбачено, що виникнення, зміна або ж припинення правовідносин прямо залежить від наявності чи відсутності певних юридичних фактів, які підтверджують відповідними документами. Нерідко трапляються випадки неможливості підтвердження юридичного факту через втрату, знищення або відсутність того чи іншого документу, тому для таких випадків передбачено судовий порядок встановлення вказаного факту.

Читать дальше
Виграли справу та визнали договір оренди недійсним

У випадку, якщо кредитний договір підписаний іншою особою, необхідно подати позов про визнання договору оренди недійсним, призначити експертизу підпису на договорі аренди, і тоді суд визнає договір оренди недійсним. Але необхідно мати на увазі, що розірвання договору та визнання його недійсним розірвання договору та визнання договору недійсним - абсолютно різні по суті юридичні дії і процедури.

Читать дальше