Виграли справу та визнали договір оренди недійсним

У випадку, якщо кредитний договір підписаний іншою особою, необхідно подати позов про визнання договору оренди недійсним, призначити експертизу підпису на договорі аренди, і тоді суд визнає договір оренди недійсним. Але необхідно мати на увазі, що розірвання договору та визнання його недійсним розірвання договору та визнання договору недійсним - абсолютно різні по суті юридичні дії і процедури.


Розірвання договору здійснюється за обставин, передбачених Законом, за умови, що сам договір був законний (здійснений без порушень).

Визнання договору недійсним можливо за умови, якщо договір був укладений з порушенням вимог законодавства, в тому числі підписаний іншою особою. Саме цим визнання договору недійсним відрізняється від розірвання договору. Недійсний договір втрачає силу з моменту його укладення в разі визнання його таким.

Розірвання договору угоди з житловим приміщенням, як будь-якого цивільно-правового договору, завжди можливо за згодою сторін, а якщо така угода не досягнуто - в судовому порядку.

Підстави визнання договору відчуження житлового приміщення недійсним аналогічні загальних підставах для визнання угод недійсними.
Крім того, операції з житловими приміщеннями можуть бути визнані недійсними на підставі: порушення прав неповнолітніх.

Договір - це угода, а правила про визнання угод недійсними регулює Цивільний кодекс.

Будь-яка недійсний правочин тягне за собою однакові наслідки - громадяни повертаються в початковий стан, що було до укладення такої угоди.
З судової практика визнання договору оренди недійсним в частині призначення експертизи підпису договору оренди.

З приводу більш складних випадків визнання договорів оренди недісним, або інші спірні питання орендних відносин звертайтесь до наших адвокатів за тел. 063-595-87-10

В провадженні судді знаходиться позовна заява _ про визнання договору недійсним.
В позовній заяві позивач порушував питання відносно того, що відповідач – використав документ – договір оренди житла №2 від 01.09.2015р., який містить підроблений підпис , тобто підпис виконаний не , як власником будинку, а іншою особою.
В обговоренні істотних умов згаданого договору оренди №2 Позивач участі не брав і свого підпису на цьому договорі не ставив, зі свідками, що підписались у договорі, незнайомий, доручень щодо вчинення таких дій нікому не надавав.
Вказаний документ, так само як і відповідність підпису власника житла на цьому документі, має суттєве значення для вирішення цивільної справи по суті, оскільки саме на підставі цього письмового доказу Відповідач обґрунтовує виникнення правовідносин за договором.
Якщо на договорі відсутній підпис власника будинку - договір є неукладеним, а це означає, що правові підстави для виникнення у сторін прав та обов'язків орендаря та орендодавця не настали, і кожна із сторін може припинити фактично існуючі відносини в будь-який момент. Неукладеність договору дає підстави для витребування майна, набутого без достатньої правової підстави, вимоги відшкодування доходів від безпідставно набутого майна й витрат на його утримання.
Таким чином, для вирішення цього питання необхідні спеціальні знання.
Відповідно до ухвали ВСУ по справі 6-15956св08 від 08.04.2009 року зазначено, що при вирішенні питання про призначення експертизи суд повинен керуватися ЗУ "Про судову експертизу",
Системний аналіз названих джерел указує на те, що, оцінюючи висновок експерта, суд зобов'язаний, зокрема, перевірити доброякісність того матеріалу, який був наданий у його розпорядження, і дати оцінку фактичним даним з точки зору їх належності та місця в системі інших доказів.
Враховуючи викладене, поважний Суд
ПРОШУ:

  1. 1. Призначити по цивільній справі за позовною заявою до судово-почеркознавчу експертизу та на вирішення експерту поставити наступне питання:
  2. Чи належить підпис в договорі оренди №2 від 01.09.2015р– власнику будинку, що знаходиться за адресою: _ чи іншій особі?
  3. Проведення судової почеркознавчої експертизи по цивільній справі 744/392/16-ц доручити _.
  4. Судові витрати пов'язані з проведенням експертного дослідження Заявник зобов'язується сплатити.

Mayorov V1 1 ukr

Для отримання юридичної консультації орендних відносин, ви можете звернутись до наших юристів за тел.. 063-595-87-10

Юридична компанія «Майоров, Нерсесян та партнери»
Адреса: м. Київ, вул. В. Житомирська, 15
тел (VIBER) 063-595-87-10

arenda

Витяг з судового рішення про визнання договору оренди недійсним

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання договору № 2 оренди будинку до відповідача недійсним мотивуючи слідуючими підставами.
01 вересня 2015 року було складено договір № 2 про оренду житлового будинку сторонами договору повинні були стати ОСОБА2 орендодавець та ОСОБА3 орендар для проживання сімї останнього, строком з 01.09.2015 року по 31.08.2016 року. До договору доданий список майна, що також надається орендарю з будинком у оренду.
Після того, як договір було складено, його примірник надався орендарю (ОСОБА_3В.) для підпису, проте не надавши жодних пояснень відповідач фактично продовжив проживати в будинку, хоча договір так і не підписав, оплату за проживання в будинку за період з 01.09.2015 року по 01.05.2016 року не вніс.
На адресу відповідача ним була направлена вимога, про виселення та погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Що стосується пояснень з приводу незаконного проживання в будинку відповідач надав договір оренди від 01.09.2015 року, підписаний обома сторонами, в присутності свідків. Проте це не відповідає дійсності.
Таким чином, підставою звернення до суду із позовом до ОСОБА_3 є недійсність договору оренди житлового будинку від 01.09.2015 року, у звязку з тим, що позивач не підписував зазначений договір, нотаріального доручення для вчинення таких дій також нікому не надавав.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА1, та як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача підтримала повністю позовні вимоги з підстав, які наведені у позовній заяві та пояснила додатково слідуюче. Між сторонами був укладений Договір оренди житлового приміщення за № 141 у м. Семенівка Чернігівської області строком на один рік. Строк Договору закінчився до 31 серпня 2015 року. 01 вересня 2015 року був складений Договір № 2 про оренду житлового будинку №141 за тією ж адресою : вул. Б.Хмельницького, м. Семенівка, згідно якого повинні були стати ОСОБА2, та ОСОБА3, строком також на один рік. Орендар ОСОБА3, відмовився від умов Договору та не бажав платити 500 гривень щомісячно.
Орендодавець ОСОБА2, договір оренди № 2 не підписав, відповідно договір нотаріально не посвідчений і став вимагати орендаря шукати інше житло, але останній відмовився. У жовтні 2015 року ОСОБА2, офіційно звернувся з письмовою вимогою до ОСОБА_3, залишити будинок.
ОСОБА3, відмовився і проживає у будинку до даного часу при цьому не платить орендну плату 500 гривень орендодавцю, не проводить поточні ремонти, тобто не виконує вимоги, які висунуті ОСОБА2, який не підписував договір № 2 , так як не згоден з умовами, які у ньому зазначені. Пакет документів у якому був договір № 2 був переданий сторонніми людьми без будь-яких пояснень. У подальшому ОСОБА_3, став проживати з членами родини до даного часу і не платить орендну плату. З приводу виселення з будинку позивач раніше звертався до суду, який виніс рішення.
Відповідач ОСОБА_3, звернувся до суду з письмовими запереченнями у яких просить відмовити у задоволенні позову та навів свої обґрунтування.
На думку відповідача, позивач на протязі декількох місяців не оспорював факту укладення договору оренди, так як отримав від ОСОБА2, житловий будинок з майном, тобто момент укладення договору настав. Разом з тим, якщо ОСОБА2, не визнає факту укладення договору № 2, то необхідно відмовити у позові на підставі того, що визнати недійсним договір, який не був укладений і тому не існує . ОСОБА_2, безпідставно стверджує, що між ним та позивачем було складено договір № 2 від 01 вересня 2015 року строком на один рік.
Як вказує ОСОБА3, у запереченнях, такого договору він з ОСОБА2, не укладав. ОСОБА_2, стверджує, що підпис у договорі не належить останньому , але ніяких доказів не надає.
ОСОБА3, у запереченнях вказав, що за ОСОБА2, чи за представника останнього ОСОБА1, він підпис не ставив. Окрім того, ОСОБА3, звернувся до суду з письмовими поясненнями з яких видно, що в липні 2014 року відповідач домовився з власником будинку ОСОБА2, та його представником ОСОБА1, про оренду будинку № 141 по вул.. Б.Хмельницького в м. Семенівка на чотири роки при цьому орендна плата за проживання повинна здійснюватись з коштів витрачених на поточні ремонти із розрахунку 200 гривень на місяць. Він проводив ремонтні роботи під керівництвом ОСОБА1 Договір № 1 був складений у письмовій формі , але не на чотири роки, а на один рік до 1 вересня 2015 року, ОСОБА1, запевнила, що коли закінчиться строк дії договору № 1 , то буде укладено, інший договір на тих же умовах. На початку вересня 2015 року ОСОБА1, предоставила договір № 2 строком на 7 років, який він підписав. ОСОБА1, зареєструвалась у будинку і почала вимагати 500 гривень щомісячно, на що він відмовився.
27 жовтня 2015 року він отримав претензію вимогу виплатити - 1000 гривень і виселитись до 01 листопада 2015 року. Договір № 2, який є предметом позову по даній справі раптово був наданий ОСОБА2. І у договорі № 2 вже був підпис напроти прізвища ОСОБА2, але йому було не відомо хто саме поставив цей підпис.
Суд, заслухавши представника позивача та одночасно третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача ОСОБА_1, та вивчивши матеріали справи дійшов висновку задовільнити позов повністю, враховуючи слідуючі підстави.
По справі доведено доказами, що договір № 2 оренди будинку від 01 вересня 2015 року, який позивач просить визнати недійсним, не підписувався орендодавцем ОСОБА2, який з самого початку у період вересня - жовтня 2015 року почав вимагати орендну плату та виселятись до 01 листопада 2015 року. Такі дії орендодавця ОСОБА7, свідчать про те, що останньому не були відомі всі умови договору та обставини, при яких договір складався. Не встановлено, коли саме, де, хто складав договір, хто був при цьому присутній. Досліджуючи докази по справі, суд дійшов висновку, що складений договір у письмовій формі почав діяти між сторонами, але орендодавець з самого початку вересня 2015 року почав вимагати виселення з будинку орендаря, в усній формі, а у жовтні 2015 року письмово звернувся до останнього. При таких умовах слід вважати, що договір № 2 є недійсним.
Відповідно до висновку експерта за № 2064 -2065/16-24 від 12 липня 2016 року: «досліджуваний підпис від імені ОСОБА_2 в договорі оренди
жилого будинку від 01.09.2015 року виконаний рукописним способом пастою для кулькових ручок без попередньої технічної підготовки чи технічних засобів.
Досліджуваний підпис від імені ОСОБА_2 в договорі оренди
жилого будинку від 01.09.2015 року виписаний не ОСОБА_2, в іншою особою. (а.с.79-84).