Виграли справу про стягнення боргу: Адвокат по стягненню боргу

Досить поширеною є думка, що стягнути борг, простіше кажучи повернути позичені грошові кошти за договором позики або ж за розпискою є неможливим, судовий розгляд, як правило або затягується або не приносить для Позикодавця бажаних результатів. Таким чином людина посилаючись на брак часу, інших ресурсів або ж небажання повертати грошові кошти шляхом звернення до суду, самостійно бере ініціативу в свої руки, передає борг третім особам або ж просто відмовляється від послуг кваліфікованих спеціалістів і тим самим взагалі втрачає будь-який шанс повернути свої. гроші. Такий підхід не виправдовує себе і як правило лише погіршує і так нелегку ситуацію.

Пропонуємо розглянути на практиці типову ситуацію, предметом якої є повернення грошових коштів за договором позики в судовому порядку, яка виникла у нашого клієнта та звичайно знайома кожному.

До Юридичної Компанії «MK Partners» звернулася особа, яка опинилася в ситуації, коли позичальники в строк встановлений в договорі позики та прописаний в розписці, яка являлася підтвердженням правовідносин що виникли між сторонами, відмовилися належним чином виконувати умови договору. Отримавши юридичну консультацію наш клієнт скористався шансом повернути свої гроші законним шляхом, звернувшись до суду через юристів Юридичної Компанії «MK Partners» .

На підставі документів, наданим нашим довірителем а саме письмово укладеного договору позики, а також розписки яка підтверджувала факт передачі коштів, нами була підготовлена позовна заява та направлена безпосередньо до суду за місцем знаходження боржників. Наголошуємо, що відсутність письмового договору(втрата документу, пошкодження, усна домовленість в момент укладання або ж інші причини) не є перешкодою для звернення з позовом до суду. Оскільки факт передачі грошових коштів може підтверджуватися і належним чином оформленою розпискою. Відповідно до норм цивільного законодавства, а саме ч. 2 ст. 1047 Цивільного кодексу України, представлена розписка позичальника або ж інший документ, що посвідчує передання йому, позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей є підтвердженням договору позики та його умов. На сьогоднішній день стосовно вказаного питання існує досить чітка судова практика, зокрема в постановах Пленуму Верховного Суду України, в яких наголошується, що за своєю суттю розписка являється документом, який підтверджує передачу грошових коштів в борг та яка надається особисто боржником із засвідченням отримання ним від кредитора певної грошової суми або речей. Тобто це дає вам законне право звертатися до суду з метою повернення позичених грошових коштів.

Отже, на прикладі нашого конкретного випадку пояснюємо які дії слід вчинити та на що звернути увагу при підготовці позову до суду. Нижче, надається безпосередньо рішення по справі, яке на сьогоднішній день вступило в законну силу та перебуває на виконанні у відповідній виконавчій службі.

Як вже зазначалося, відповідно до договору позики та розписки нашим клієнтом (позикодавцем) під проценти та на визначений строк були надані в борг грошові кошти. З настанням строку виконання умов договору, гроші від позичальників не надходили, лише після неодноразових звернень кредитор отримав 25 000 тис. грн.., які є процентами за користування чужими грошовими коштами, що звісно ж передбачено умовами договору. Що стосується безпосередньо самої суми боргу, через недобросовісну поведінку позичальників позикодавець змушений був звернутися до юристів Юридичної Компанії «MK Partners» з метою захисту своїх законних прав та інтересів. Ми підготували позов в якому окрім самої суми боргу на користь Позикодавця просили суд відповідно до ст. 625 ЦКУ стягнути з позичальників солідарно суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та три проценти річних. (вказані вимоги ґрунтувалися на чітких обрахунках та пояснення відповідно до вимог закону, які були надані суду для вивчення ). В результаті ми отримали рішення в якому позовні вимоги були задоволені повністю, окрім цього Позикодавець не тільки отримав передані в борг грошові кошти, а отримав додатково передбачені Цивільним Кодексом України штрафні санкції за прострочення боржниками своїх зобов'язань по відношенню до нашого клієнта.

Таким чином, завдяки злагодженим діям нашого клієнта та спеціалістів нашої юридичної фірми, керуючись чинним законодавством та усталеною судовою практикою нам вдалося досягти позитивного результату.

Наша порада наступна: не потрібно затягувати вирішення проблеми слід звернутися за допомогою до Юридичної Компанії «MK Partners» ми знаємо як Вам допомогти!
Ви можете замовити юридичну експертизу договору позики або розписки, отримати консультації з приводу позовної давності по боргу.
Адвокат Майоров Василь
063-595-87-10 – для консультацій!
911inua@gmail.com – для запитань та документів!

100 000

 

Наші послуги
Реєстрація, дозволи, рішення
Банківське право
В сфері господарських злочинів
Ліквідація юридичних осіб
Банкрутство (ліквідація)
Сімейні спори
Виконання рішення суду
Адвокат з кримінального права
Складання позовних заяв
Захист від свавілля держорганів
Спори з податковою (для фізичних осіб)
Захист в кримінальному процесі
Захист права власності
Виконання рішень суду
Стягнення боргів
Земельні спори
Юридичний аналіз договорів
Спори з податковою (для юридичних осіб)
Захист від боргів
Корпоративні спори
Спори з банками
Захист від захоплення активів
Спадкові спори
Експертиза договорів
Сімейний адвокат
Ми
Делаем мир справедливей!