Зразок позову про відшкодування шкоди

До Солом’янського районного суду
Позивач: ТОВ «
Адреса_
Відповідач: _
_
Третя особа, без самостійних вимог: Х.
Адреса-
Ціна позову:

Позовна заява

Про відшкодування шкоди

Mayorov V1 1 ukr

Відповідно до договору оренди від 01.03.2016р. між Х. та ТОВ «» був укладений договір оренди нежитлового приміщення за адресою: м. Київ.

Це нежитлове приміщення являє собою підвал площею 244.7 кв.м. та має ззовні критий навіс із черепиці.

Цей навіс був пошкоджений Відповідачем, а саме був розбитий в 2 місцях, підтвердженням чого є відповідні фотознімки та свідчення свідків, які бачили процес розбивання та можуть підтвердити ці обставини і їх потрібно викликати в суд для дачі показань. Також існують відеозаписи, на яких міститься запис про погрози відносно Позивача та власника підвалу та те, що господарська діяльність в цьому підвалі проводитися не буде. Щоб дах підвалу функціонував належним чином потрібно змінювати і конструкцію даху і черепицю, які коштують відповідно 100 000 грн. та 35000 грн. відповідно, що підтверджується договором, актом виконаних робіт, виписками з банку та специфікацією.

Також зі сторони Відповідача були вчинені дії щодо обрізання проводів електричного подовжувача та обрізання проводів лічильника електричного струму, в результаті чого, Х. повинна була пояснювати ці дії представнику ПАТ «Київенерго». Доказом Цих протиправних дій є відеозапис, свідчення свідків та заява до міліції.

Було також розбито вікно внаслідок чого в приміщення попала волога, наслідком чого стало пошкодження покриття стін – штукатурки.

Відповідно до ст. 1166 ЦКУ Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями,діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ст. 22 ЦКУ Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є:

  1. - втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі;
  2. - доходи, які особа могла б реально одержати.
  3. - збитки відшкодовуються у повному обсязі.


Також підприємству внаслідок таких незаконних дій була завдана немайнова шкода, яка визначена в розмірі 50 000 грн.

Відповідно до Постанови пленуму верховного суду Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди від 31 березня 1995 року N 4 Під немайновою шкодою, заподіяною юридичній особі, слід розуміти втрати немайнового характеру, що настали у зв'язку з приниженням її ділової репутації, посяганням на фірмове найменування, товарний знак, виробничу марку, розголошенням комерційної таємниці, а також вчиненням дій, спрямованих на зниження престижу чи підрив довіри до її діяльності.

Тобто відповідачем здійснювалися неправомірні дії (пошкодження приміщення, де мала здійснюватися господарська діяльність та перешкоджання здійсненню господарської діяльності), які призвели до зниження престижу підприємства та гальмування початку здійснення діяльності.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст. 22, 1166 ЦКУ, ст. 119-121 ЦПКУ,
ПРОШУ:

  1. 1. Відкрити провадження відносно поданої позовної заяви;
  2. 2. Відшкодувати збитки завдані Позивачу Відповідачем, а саме стягнути _грн.
  3. 3. Визвати у якості свідків, який проживає за адресою: та , який проживає за адресою:_.
  4. 4. Стягнути з Відповідача всі понесені Позивачем судові витрати.


Додатки:

  1. Договір оренди;
  2. Технічний паспорт;
  3. Відео записи про погрози та вчинення неправомірних дій;
  4. Договір підряду щодо даху, акт прийнятих робіт, виписки з рахунку, специфікація.
  5. Фотознімки розбитого даху.
  6. Заяви до міліції;
  7. Позовна заява відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі
  8. Квитанція про сплату судового збору.


Директор К. «»_2016р.