Як відбувається повернення боргу через суд (позика та розписка)


Незважаючи на те, що всі ми прагнемо до європейських стандартів життя, на жаль, в житті все більш частіше відбуваються ситуації, які м'яко кажучи далекі від цивілізованого світу і правопорядку, який в ньому панує.

Банальна ситуація, яка траплялася, напевно з кожним з нас: до нас приходять позичити грошей, при цьому гарненько розписують важливість вашої допомоги ну і звичайно запевняють що відразу все віддадуть.

І тут, нарешті настав довгоочікуваний день повернення Ваших же грошей і ...... І звичайно ж, гроші ніхто не збирається повертати. Так бувають випадки, коли Ваш боржник перебуває в не дуже сприятливому положенні і його фінансові можливості дуже скрутні, тоді звичайно ж Ви намагатиметеся переговорити з ним і просто переоформлюєте розписку або договір і продовжите термін повернення. Але! Природно всі зміни Ми прописуємо щоб уникнути в майбутньому непорозумінь і поганих наслідків. І так це хороший приклад, а як бути якщо не все так позитивно і боржник далеко не «білий» і «пухнастий», а ще гірше злобно і нахабно ховається від Вас, грубіянить, погрожує, не відповідає на дзвінки?

На жаль, це швидше правило, ніж виняток. Але не варто втрачати надію і упускати руки, або ще гірше намагатися самим «вибити гроші» зі свого кривдника. Не варто вдаватися і до незаконних способів вирішення проблеми (відразу представляється образ дядечки-бандита, який загрожує боржнику розправою), не варто забувати що боржник може звернутися в правоохоронні органи і написати заяву про вимагання, і для Вас це виллється в кримінальну справу і природно лише погіршить ситуацію.Юридична компанії «Майоров, Нерсесян і Партнери» має в своєму арсеналі значний досвід і практику в питанні повернення боргу, не тільки при наданні інтересів фізичних осіб, а й при поверненні дебіторської заборгованості для юридичних осіб. Якість і професіоналізм наших фахівців гарантуємо!А тепер поговоримо про повернення боргу через суд.Для початку Ви повинні чітко знати що послугу грошей в обов'язковому порядку оформляється в письмовому вигляді. При цьому, зараховується НЕ договір позики але і розписка.Згідно статті 1047 Цивільного кодексу України розписка є підтвердженням укладення договору позики, що засвідчує передачу позикодавцем грошових коштів або речей боржника.При цьому Верховний Суд України в Постанові від 13.05.2015 року по справі 6-144цс 15 виніс постанову, яка є обов'язковою до виконання судами нижчих інстанцій: «до уваги приймається не просто розписка, яка підтверджує факт укладення договору позики, а має в своєму змісті чітко прописані умови отримання грошей в борг і умови їх повернення ... ».Таким чином в розписці повинні бути прописані такі умови:- повністю повинні прописані прізвища, імена та по батькові позичальника і боржника, також їх паспортні дані, ідентифікаційний код, номери телефонів;- місце реєстрації та фактичне місце проживання боржника;- місце передачі грошових коштів;- ЧІТКО прописана сума боргу;Так само в розписці, яку Вам надасть боржник словами повинно бути прописано, що боржник «зобов'язується» повернути Вам саме цю суму грошей (при цьому сума грошей прописується як цифрами, так і повністю словами) з обов'язковим уточненням валюти боргу, ну і найголовніше Ви вказуєте дату повернення боргу, адже зрозуміло, що без цього борг буде повертатися до кінця життя. В кінці розписки повинна стояти підпис боржника.Так само не варто забувати, що у вас є право прописати відсотки і штрафні санкції, які будуть стимулом для боржника повернути борг вчасно.І так з розпискою розібралися. Які ж Ваші подальші дії?

Для початку ви подаєте всі документи по справі та іншу достовірну інформацію про боржника фахівцям нашої компанії для аналізу і подальшої побудови плану дій.
Якщо ми бачимо, що боржник прямо відмовляється повернути борг, придумує різні причини або ж нахабно ігнорує Вас, вихід один - повернення боргу через суд.

І так для початку ми складаємо претензію від Вашого імені в якій прописуємо пропозицію мирно повернути гроші, інакше боржника чекають штрафні санкції, пеня або ж кримінальна відповідальність. Після цього зазначений документ надається боржнику особисто (в двох примірниках з обов'язковим підписом на них боржника, це і буде підтвердженням що боржник ознайомлений з текстом претензії) або ж прямує цінним листом з описом на адресу проживання позичальника. Як правило боржник розуміє, що йому не уникнути відповідальності і йде на мирну угоду повернути гроші.

Відповідно до норм Цивільного кодексу України, чекаємо тридцять днів і, в разі неповернення грошей, складаємо позовну заяву та подаємо до суду за місцем реєстрації боржника або ж за місцем фактичного його проживання (перебування).

Арешт майна боржника через суд
Так само, з метою захисту Ваших інтересів, ми пропонуємо Вам забезпечити позов, подачею відповідної заяви, передбаченого Цивільним процесуальним кодексом України. Надалі це допоможе Вам виконати судове рішення в майбутньому. Яким чином це відбувається? Як правило забезпечення позову, являє собою заяву, яка подається протягом усього судового розгляду, до винесення рішення. Так суд застосовує такі заходи забезпечення, які передбачені чинним законодавством (розглянемо найпоширеніші з них): це накладення арешту на грошові кошти або рухоме і нерухоме майно, яке знаходиться у Вашого боржника, так само Ви можете вказати про такий спосіб, як заборона вчиняти будь -або дії боржником (відповідачем по справі). Але варто звернути увагу, що так само в заяві про забезпечення позову, Ви повинні вказати причини, за якими потрібно забезпечити позов і обставини, які вказують на можливість не виконання судового рішення суду в майбутньому.

Попереджаємо, що у такий спосіб захисту Ваших інтересів потрібно користуватися обережно і з усією відповідальністю. Заходи щодо забезпечення цивільного позову повинні бути відповідні заявленому позивачем вимогу, тобто, наприклад, вартість майна, на яке просять накласти арешт, повинна відповідати ціни позову.
І так, коли судовий розгляд доходить свого апогею, з виконавчим листом і рішенням, яке вступило в законну силу, можна відкривати виконавче провадження.
Звичайно процес по поверненню боргу досить таки трудомісткий, але запевняємо Вас тільки завдяки дотриманню норм закону можливо добитися справедливих і позитивних результатів в Вашу користь, а допоможуть в цьому професіонали Юридичної компанії «Майоров, Нерсесян і Партнери».