Самое главное при возврате долга – это наложить арест на имущество должника до того момента, как последний успеет переоформить данное имущество на родственников или хуже того, имущество заведется в ипотеку.

Новый Кодекс о банкротстве, в частности банкротство физических лиц, предусматривает списание всех долгов в данной процедуре. Дело в том, что должник не пройдет банкротство, если переоформит имущество на родственников или на третьих лиц, а вот завести имущество в ипотеку, как раз позволит должнику пройти процедуру банкротства.

Таким образом, важно не вести переговоры с должником, а сразу арестовать имущество.
Порядок наложения ареста на имущество предусматривает такой алгоритм:
1. Подача заявления в суд (пример заявления об аресте прилагается);
2. Получение решения суда об аресте;
3. Внесение записи об аресте в реестр (через регистратора или нотариуса).
Арест имущества можно проверить совершенно бесплатно, для этого необходимо зайти в государственный реестр недвижимого имущество и получить вытяг, где будет запись об аресте имущества физического лица.

Mayorov-V1 рус

Пример заявление о наложении ареста через суд


Суворовський районний суд м. Одеси
Адреса:_____________________

Позивач: ____________________
Адреса: ______________________
РНОКПП:____________________

Відповідач: _____________________
Адреса: _________________________
РНОКПП:_______________________
Засоби зв'язку невідомі
Електронна пошта невідома

Заява

про забезпечення позову


До суду подається позовна заява про стягнення безпідставно отриманих грошових коштів.

Потрібно зазначити, що існує необхідність в забезпеченні позову шляхом накладення арешту на нерухоме майно, що знаходиться у власності Відповідача, обґрунтування чого полягає в наступному:

Відповідно до ст. 149 ЦПКУ суд має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутисядо суду.

Відповідно до ст. 150 ЦПКУ Позов забезпечується: накладенням арешту на майно.

Згідно з роз'яснення наданого Пленумом Верховного Суду України у Постанові № 9 від 22.12.2006 року «Про практику застосування судами цивільного процессуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову»: «Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 152 ЦПК, позов майнового характеру дозволяється забезпечувати шляхом накладення арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб».

Потрібно зазначити, що у випадку якщо не буде накладений арешт на деяке нерухоме майно Відповідача, то за час судового розгляду цього позову Відповідач, може відчужити вказане майно і рішення на користь Позивача, яке буде ухвалено за наслідками розгляду цього позову, неможливо буде виконати.

Майно на яке потрібно накласти арешт відповідає наступним характеристикам:

- Нерухоме майно, що знаходиться за адресою: __________________Вказане ½ майна належить Відповідачу (витяг додається).

Отже, захід забезпечення позову, який потрібно вжити – накладення арешту на майно Відповідача, характеристики якого зазначені вище. Вказаний захід забезпечення позову унеможливить відчуження майна Відповідача та сприятиме позитивному виконанню рішення суду та як наслідок захисту прав Позивача.

Підстави для накладення арешту полягають у наступному:
Позивач помилково перерахував грошові кошти на рахунок Відповідача наступними платежами (докази відправлення додаються):
09.08.2017 року – 5000 доларів США;
10.08.2017 року – 4900 доларів США;
23.08.2017 року – 9000 доларів США;
10.09.2017 року – 9000 доларів США;
Всього: 27 900 доларів США

22.08.2017 року платіж у розмірі 4972,75 доларів США був повернутий на рахунок Позивача.

Враховуючи особливості професійної діяльності Позивача, а саме необхідність тривалого перебування в морі, Позивач залишив чотири заявки в банку для перерахування грошових коштів траншами. Перерахування (списання) здійснювалось по мірі надходження грошових коштів на рахунок Позивача. В результаті, за період з 09.08.2017 року по 10.09.2017 року, поки Позивач перебував на кораблі, грошові кошти були перераховані іншій особі.

На даний час, грошові кошти не повернуті.

Звертаємо увагу, що позивач просить накласти арешт на нерухоме майно, а саме:_______________Вказане ½ майна належить Відповідачу,що відповідає співрозмірності позовним вимогам.

Оскільки заборгованість Відповідача становить 22927,25 доларів США, що в перерахунку в гривню складає діапазон в який входить сума заборгованості, накладення арешту саме на це майно є співрозмірним з позовними вимогами Позивача.

Пропозиції, щодо зустрічного зобов'язання: просимо суд не застосовувати зустрічне зобов'язання, оскільки жодних збитків Відповідачу завдано не буде .

Відповідно до вищезазначеного та керуючись ЦПКУ,

ПРОШУ:

1. Забезпечити позов шляхом накладення арешту на нерухоме майно, а саме: ______________.

Додатки:

1. Квитанція про сплату судового збору;
2. Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
3. Скріншоти з сайту оголошень про вартість аналогічної нерухомості.

_______________ _______________ « »_____2019р.

Снимок экрана 2019-07-22 в 16.44.19

 

Нижнее меню

Наши координаты

  Украина, Киев, ул. Б. Житомирская, 15-б, Киев, Киевская
  098-456-35-03
  093-091-70-38
  Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Подписаться на новости